MEB Şikayet Hattı Açtı

Milli Eğitim Bakanlığı velilerin daha hızlı ve kolay bir şekilde şikayetlerini dile getirebilecekleri yeni bir şikayet hattı birimi oluşturdu. Veliler eğitim sürecinde okulda yaşadıkları sorunları, öğretmenler ile alakalı şikayetlerini, okul idaresi ve yönetim sorunlarını bu meb şikayet hattı üzerinden yapabilecekler..

Şikayetlerin alınabilmesi için merkez ve taşra teşkilatlarında “İletişim Merkezi Destek Bürosu” kurulacak. Bu merkezlerde en az iki personel görevlendirilecek.
Şikayetçilerin İsimleri Gizli Kalacak MEB’in şikayet hattında şikayette bulunanlar isimlerinin gizli kalmasını talep edebilecek.

Şikayet hattına iletilecek her türlü şikayet, eğer mümkünse en geç üç iş günü içerisinde sonuçlandırılacak. Üç iş gününde sonuçlandırılması mümkün olmayan şikayetlerle ilgili yapılan işlemler ve sonuçlanma süresiyle ilgili bilgiler “iletişim merkezine” bildirilecek, konuyla ilgili olarak vatandaş bilgilendirilecek.

Alo 147

Bilgi edinme sistemi
Şikayetlerden gerekli görülenler 652 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında ilgisine göre “Rehberlik ve Denetim Başkanlığı”na ya da “İl İletişim Merkezi Destek Bürolarına” gönderilecek.

Duyurusu yapılan şikayet hattı “Alo 147″ olarak hizmet verecek. MEB, velilere ve vatandaşa her türlü sorunda MEB’e ulaşın diyecek.

MEB Şikayet Hattı Açtı yorumları

 • Image Description
  metehan türkan
  03.03.2014

  Erzurum oltu yasin haşim oglu ilk öğretim okulunda çalışmakta olan öğretmen murat ken di sınıfındaki alta yedi öğrenciye para karşılığında kendi evinde ders vermektedir kendisine kazanç kapısı yapmış bu yanlış durum sınıfta ayrımcılığa eşitsizliğe diyer öğrencilerden evine gelen öğrencileri üst tutup diyerlerini ezmektedir bu olaya bir an önce müdahele edilmesini istiyorum saygılar

 • Image Description
  Misafir
  03.04.2014

  toroslar bahriye orta okulu beni dövdü kafami yardi ben emircan

 • Image Description
  Misafir
  23.05.2014

  75. yıl ilk öğretimin okulu' nun müdürü çok sorumsuz şikayetlerimizle ilgilenmiyor . iki tane kadrolu temizlik personeli var '' salla başı al maşı '' yapıyorlar. okul müdürüne bu konu şikayet edildi . okul müdürü: '' onlar kadrolu, diğer üç tane kadrosuz çalışanlar onların işini de yapar'' dedi. ve okul bahçesinde müdür ve öğretmenler sürekli sigara içiyorlar ,uzun sürelerde telefonla görüşme yapıyorlar. öğrencilere kötü örnek oluyorlar . müdür de bu olanlara kayıtsız, duyarsız kalıyor . ilgililerin bu konularla ilgilenmesini arz ederim. bilgilerimin gizli kalmasını istiyorum .

 • Image Description
  Ziyaretci
  13.09.2014

  ben 07 01 1999 dogumluyum gecen yıl 8 zinci sınıfı bitirdim 9 sınıfa gitmedim acık liseye kayıt yaptırdın maddi acıdan okuyamadım ama bu yıl tekrar 9 sınıfa yazılmak istiyorum ama okul kayıt yapmıyo bn ne yapacam nere baş vuracam okul milli egitime milli egitim okula yönlendiriyo nere gidecemm bilen varsa yazsın lütfrn

 • Image Description
  Misafir
  04.05.2015

  İstanbul / Esenyurt Prof. Dr. Ömer Dinçer İlkokulu öğrencilerin okulda oldukları günlerde onları yok yazıyor. Okulun müdürü parayla devamsızlık siliyor Öğrencilerin sınav notlarını değiştirerek daha düşük notlar yazıyorlar. Bu olaya bir an önce müdahale edilmesini istiyoruz.